Ochotnicza Straż Pożarna w Świerzowej Polskiej decyzją Wojewody Podkarpackiego została wpisana do rejestru jednostek współpracujących z systemem Państwowe Ratownictwo Medyczne. System Państwowe Ratownictwo Medyczne (PRM) powstał, aby zapewnić pomoc każdej osobie w stanie nagłego zagrożenia zdrowia lub życia. System PRM działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przez cały rok. Oznacza to, że w razie nagłego zagrożenia życia lub zdrowia osoby w naszej okolicy, możemy być dysponowani do działań jako wsparcie dla Zespołu Ratownictwa Medycznego lub gdy nie ma wolnego zespołu, w jego zastępstwie.

niedziela, 18 luty 2024 20:04

Walne zebranie sprawozdawcze

17 lutego 2024 roku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Świerzowej Polskiej. Podczas zebrania podsumowano m.in. miniony rok sprawozdawczy, przyjęto sprawozdanie finansowe Zarządu i sprawozdanie Komisji Rewizyjnej oraz udzielono absolutorium Zarządowi za rok ubiegły.

Ochotnicza Straż Pożarna w Świerzowej Polskiej zakupiła zestaw ratownictwa medycznego PSP-R1 z tlenoterapią oraz deską ortopedyczną i szynami Kramera. Pozyskany sprzęt posłuży do niesienia pierwszej pomocy w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego. Bardzo często to właśnie strażacy-ochotnicy pojawiają się na miejscu zdarzenia jako pierwsi. Jeszcze przed przyjazdem karetki pogotowia ratunkowego, strażacy-ratownicy muszą udzielić fachowej, pierwszej pomocy, gdyż w takich sytuacjach niekiedy decydują sekundy.

Przed godziną 18:50 do Stanowiska Kierowania KM PSP w Krośnie wpłynęło zgłoszenie o pożarze drewnianej altanki przy budynku mieszkalnym w Świerzowej Polskiej przy ulicy Granicznej. Na miejsce natychmiast wysłano kilka zastępów PSP i OSP. W tym czasie w domu nie było właścicieli, a pożar zgłosili sąsiedzi.

wtorek, 14 listopad 2023 12:58

Dwie plamy oleju w ciągu jednego dnia

W poniedziałek 13 listopada o godzinie 6:21 zostaliśmy zadysponowani do plamy oleju w Świerzowej Polskiej na ul. Szczepana. Działania prowadziliśmy wspólnie z zastępem z JRG Krosno oraz OSP Szczepańcowa. Jeszcze tego samego dnia o godzinie 20:48 zostaliśmy ponownie wezwani do plamy oleju na jezdni, tym razem na ul. Krośnieńskiej. Tam działania prowadziliśmy z zastępem z JRG Krosno.