Od czwartku (16.04) obowiązuje konieczność zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych. Gmina Chorkówka informuje, że w najbliższych dniach do osób, które zgłoszą taką potrzebę, będą dostarczone maseczki ochronne, wielorazowego użytku. Wczoraj (18.04) strażacy z naszej jednostki dostarczyli maseczki mieszkańcom Świerzowej Polskiej, którzy zgłosili na nie zapotrzebowanie. Akcja prowadzona jest na bieżąco.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świerzowej Polskiej prowadzą na prośbę Wójta Gminy Chorkówka dezynfekcję wiat przystankowych. W ciągu najbliższych dni strażacy zdezynfekują wszystkie przystanki na terenie gminy. Akcja dezynfekcji kilkudziesięciu wiat przystankowych trwa od piątku (17 kwietnia).

W piątek (28.02) o godzinie 19:26 zostaliśmy zaalarmowani do zderzenia czterech samochodów osobowych na moście w Świerzowej Polskiej. Wyjazd z remizy sześcioosobowego zastępu następuje o godzinie 19:30. Po dojeździe okazało się, że doszło do dwóch oddzielnych zdarzeń. Pierwsze to niegroźna kolizja dwóch pojazdów przed mostem, a drugie to czołowe zderzenie dwóch pojazdów na moście. Nikt z uczestników kolizji nie został poszkodowany. Działania podjęte przez nasz zastęp to m.in. zabezpieczenie miejsca zdarzenia, kierowanie ruchem drogowym oraz usunięcie rozbitych samochodów z jezdni. Do remizy wróciliśmy o godzinie 20:50.

W dniu wczorajszym (24.02) o godzinie 14:56 zostaliśmy zadysponowani przez Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie do uszkodzonego przez wiatr dachu na budynku gospodarczym w Świerzowej Polskiej. Po dojeździe na miejsce zdarzenia przystąpiliśmy do zabezpieczenia poszycia dachowego. Działania, które trwały do godziny 16 prowadziliśmy wspólnie z jednostką OSP Szczepańcowa.

poniedziałek, 10 luty 2020 18:10

Zerwane poszycie dachu na cmentarzu w Zręcinie

Porywisty wiatr był przyczyną wielu interwencji strażaków w naszym powiecie. W poniedziałek (10.02) o godzinie 12:45 zostaliśmy zadysponowani do zerwanego poszycia dachu z budynku na cmentarzu w Zręcinie. Działania nasze polegały na zabezpieczeniu terenu przed dostępem osób postronnych oraz zabezpieczeniu poszycia dachu przed dalszym oderwaniem. Akcję prowadziliśmy wspólnie z jednostką OSP Bóbrka. Do remizy wróciliśmy o godzinie 13:58.

W piątek (10.01) o godzinie 14:25 zostaliśmy zadysponowani do wypadku dwóch samochodów osobowych w miejscowości Świerzowa Polska na ul. Krośnieńskiej. W wyniku wypadku do szpitala została przewieziona kierująca citroenem oraz kierujący oplem. Na czas prowadzonych działań droga była zablokowana. Naszym zadaniem było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz usunięcie powstałych wycieków płynów eksploatacyjnych. Do remizy wróciliśmy o godzinie 16:50.

lukresja verona garmazerka meblo sam

gex hol cellfast krosart